Mövenpick Grand Al Bustan Dubai
*****
Casablanca Road, Al Garhoud, Dubai, 30880, Förenade Arabemiraten
Boka online nu. Priser från AED232.

Områdesinformation

Område och vägbeskrivning till största attraktionerna kring Mövenpick Grand Al Bustan Dubai.

    Flygplatser Visa alla på kartan »

    • Dubai, United Arab Emirates (DXB-Dubai Intl.) - 0.49 mi - Vägbeskrivningar »
    • Dubai, United Arab Emirates (XNB-Dubai Bus Station) - 5.08 mi - Vägbeskrivningar »
    • Sharjah, United Arab Emirates (SHJ-Sharjah Intl.) - 12.09 mi - Vägbeskrivningar »
    • Ras al Khaimah, United Arab Emirates (RKT-Ras al Khaimah Intl.) - 45.12 mi - Vägbeskrivningar »
    • Dibaa, Oman (BYB) - 61.80 mi - Vägbeskrivningar »

    Transport

      Tågstationer Visa alla på kartan »
      • GGICO Al Garhoud Station - 0.33 mi
      • Deira City Centre Station - 1.00 mi
      • Emirates Station - 1.37 mi
      • Al Rigga Station - 1.63 mi
      • Abu Baker Al Siddique Station - 1.78 mi
      • Oud Metha Station - 1.84 mi
      • Abu Hail Station - 1.93 mi
      • Creek Station - 2.02 mi
      • Salah Al Din Station - 2.06 mi
      • Al Qiyadah Station - 2.12 mi
      • Stadium Station - 2.32 mi
      • Al Nahda Station - 2.34 mi
      • Union Square Station - 2.34 mi
      • Airport Freezone Metro Station - 2.43 mi
      • Khalid Bin Al Waleed Station - 2.59 mi
      • Al Jaddaf Station - 2.60 mi
      • Al Qusais Station - 2.70 mi
      • Baniyas Square Station - 2.78 mi
      • Al Karama Station - 2.93 mi
      • Al Fahidi Station - 3.06 mi
      • Al Rashidiya Station - 3.21 mi
      • Palm Deira Station - 3.35 mi
      • Al Jafiliya Station - 3.44 mi
      • Etisalat Station - 3.52 mi
      • Al Ras Station - 3.53 mi
      • Al Ghubaiba Station - 3.70 mi
      • World Trade Centre Station - 3.71 mi

    Museer

      Konstgallerier Visa alla på kartan »
      • Dubai Museum In Al Fahidi Fort - 3.18 mi
      • Dubai Museum - 3.19 mi

    Andra sevärdheter

      Golf Courses Visa alla på kartan »
      • Dubai Creek Golf & Yachtclub - 0.76 mi
      • Al Badia Golf Resort - 2.51 mi
      National Parks Visa alla på kartan »
      • Creek Park - 1.32 mi
      • Za'abeel Park - 3.15 mi
      Shopping Center Visa alla på kartan »
      • Reef Mall - 2.06 mi
      • Wafi Shopping Mall - 2.11 mi
      • Karama shopping centre - 2.61 mi
      • Burjuman Mall - 2.66 mi
      • Century Mall Dubai - 2.98 mi
      Other Visa alla på kartan »
      • Airport Terminal 1 Station - 0.50 mi
      • Deira City Centre - 0.84 mi
      • Wonderland - 1.40 mi
      • Dubai Healthcare City - 1.75 mi
      • Dubai Festival City - 1.85 mi
      • Al Ghurair Centre - 2.23 mi
      • Lamcy Plaza - 2.48 mi
      • Nadi ash Shabab - 3.04 mi
      • Gold Souk - 3.30 mi
      • Mina' al ?amriyah - 3.58 mi
      • Heritage Village - 3.73 mi
      • Mina' Rashid - 3.74 mi
Mövenpick Grand Al Bustan Dubai
Casablanca Road, Al Garhoud, Dubai, 30880, Förenade Arabemiraten

Det går inte att få vägbeskrivningar
Byt plats vägbeskrivningar »
Se alla bilder i galleriet